UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Więcej na ten temat tutaj Ok, rozumiem ostrzeżenie

O nas

Masaże biurowe

Pracownicy biurowi ze względu na siedzący tryb pracy są szczególnie narażeni na schorzenia i dolegliwości bólowe kręgosłupa. Spędzanie kilku godzin dziennie przy biurku może doprowadzić do osłabienia mięśni, co wiąże się także z trudnościami w utrzymaniu prawidłowej postawy. Doskonałym sposobem na zapobieganie i eliminowanie negatywnych skutków pracy siedzącej jest masaż biurowy. To nowy trend, który staje się coraz bardziej popularny w korporacyjnym życiu.

Na czym polega masaż biurowy?

Masaż biurowy odpowiada na wszystkie potrzeby osób wykonujących pracę siedzącą. Jego forma została stworzona z myślą o pracownikach biurowych, którzy są szczególnie narażeni na występowanie dolegliwości bólowych kręgosłupa. Masaż przeprowadza się w biurze (Waszym miejscu pracy), na specjalnie przystosowanym do niego krześle. Jest wykonywany przez ubranie i bez użycia żadnych olejków, aby zapewnić jak najwyższe poczucie komfortu pracownikom. Ta forma masażu obejmuje mięśnie szyi, pleców i rąk, czyli tych segmentów ciała, które są szczególnie obciążone podczas siedzenia przy biurku. Masaż trwa zazwyczaj około 15-20 minut, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Zalety masażu w biurze

Masaż biurowy jest czymś, o czym marzy każdy pracownik. Siedzenie przez 8 godzin dziennie jest męczące i powoduje napięcie mięśni, zwłaszcza kiedy pracujemy przed komputerem. Poprawa krążenia i koncentracji, złagodzenie napięcia oraz wyeliminowanie sztywności karku czy nadgarstków to tylko kilka pozytywnych efektów masażu biurowego, jakie odczują Twoi pracownicy. Masaż rozluźnia, poprawia samopoczucie i wydajność pracownika. Dzięki masażowi biurowemu czujemy się, jakbyśmy dopiero wstali z łóżka, dlatego możemy z pełnym zaangażowaniem kontynuować pracę. Pracodawcy powinni pamiętać, że każdemu należy się chwila relaksu, zwłaszcza jeśli nasza praca jest stresująca. Masażyści FitEvent mają duże doświadczenie w masażach biurowych i doskonale wiedzą, które partie ludzkiego ciała wymagają rozluźnienia podczas pracy biurowej. Co więcej, przeprowadzamy też szkolenia na temat prawidłowej postawy podczas siedzenia, a ta wiedza wpływa na zdrowie, komfort i kondycję pracowników.

Odrobina relaksu w godzinach pracy sposobem na zdrowy kręgosłup!

Najnowsze badania, przeprowadzone m.in. przez ZUS pokazują, że na bóle kręgosłupa w odcinku szyjnym skarży się aż 51% pracowników biurowych, a 34% na bóle w odcinku lędźwiowym. Te niepokojące dane uświadamiają nam, że konieczne jest podjęcie odpowiednich działań w kwestii zapobiegania bólom kręgosłupa. Masaże biurowe są jedną z najskuteczniejszych form przeciwdziałania temu problemowi. Z kolei międzynarodowe badania Working Well, potwierdzają, że promocja zdrowia w środowisku pracy to także ważny element strategii biznesowej, ponieważ przekłada się na wzrost efektywności pracowników oraz ich zaangażowanie w życie firmy.

Masaż biurowowy wykonany na specjalistycznych stołkach do masażu

Praca siedząca - negatywne skutki dla kręgosłupa:

 • zwiększone napięcie mięśniowe,
 • osłabienie mięśni,
 • dolegliwości bólowe kręgosłupa,
 • stany zwyrodnieniowe kręgosłupa.

Masaż w pracy - korzyści dla pracownika i całej firmy:

 • masaż rozluźnia mięśnie karku i pleców, co przekłada się na lepsze samopoczucie pracownika,
 • masaż zwiększa przepływ krwi, a to wpływa na poprawę koncentracji oraz chęci do pracy i wydajność pracownika,
 • masaż eliminuje uczucie zmęczenia i znużenia,
 • zmniejsza poziom stresu i napięcie,
 • masaż redukuje bóle kręgosłupa oraz bóle w okolicy nadgarstków.

Pracodawco - zadbaj o komfort i zdrowie swoich pracowników!

Jesteś pracodawcą i zauważasz, że Twoi pracownicy mają słabą kondycję i nie posiadają wiedzy na temat ergonomii siedzenia? Czas to zmienić! Dbając o dobre samopoczucie i zdrowie pracowników, zyskujesz ich sympatię oraz wspierasz odpowiednie warunki pracy. Każdy chciałby przecież pracować w miejscu, w którym panuje komfort, i gdzie szef dba o swojego pracownika. Jeśli szukasz firmy, która pomoże Ci zorganizować wyjazdy integracyjne, spotkania profilaktyczne i zabiegi prozdrowotne, jesteś na dobrej stronie.

FitEvent organizuje pokazy, warsztaty, szkolenia, konsultacje i zabawy integracyjne, na których najważniejsze będzie dobre samopoczucie Twoich pracowników oraz ich chęć do wprowadzenia zdrowego stylu życia. Zorganizujemy każde wydarzenie, niezależnie od tego, czy miałoby ono trwać 30 minut, czy kilka dni, w trakcie pracy, czy w weekend, w budynku, czy w plenerze.

W naszej bogatej ofercie znajdziesz mnóstwo udogodnień, za które pokochają Cię pracownicy. Wśród nich znajdują się m.in.: wykłady z zakresu promocji zdrowia, masaże biurowe przy relaksacyjnej muzyce, konsultacje z dietetykiem, zajęcia fitness, konsultacje dermatologiczne i wykłady na temat stresu.

Zapoznaj się z naszą ofertą i zamów masaż biurowy dla swoich pracowników lub wybierz jeden z trzech wyjątkowych pakietów prozdrowotnych:

 • Eventy Prozdrowotne (w tym masaże biurowe i konsultacje dietetyczne, konsultacje z trenerami, badania medyczne)
 • Unikalny 12-tygodniowy Program Corporate Wellness (m.in. redukcja masy ciała, poprawa parametrów krwi oraz ogólnego stanu zdrowia i efektywności pracowników)
 • Eventy Health&Wellness (m.in. konsultacje dermatologiczne, warsztaty work-life balance, ćwiczenia rozluźniające)